Read Vendi diku midis by Enkelejd Lamaj Free Online


Ebook Vendi diku midis by Enkelejd Lamaj read! Book Title: Vendi diku midis
The author of the book: Enkelejd Lamaj
Edition: Shtëpia Botuese "Ada"
Date of issue: April 22nd 2014
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 37.84 MB
City - Country: No data
Loaded: 2703 times
Reader ratings: 5.8

Read full description of the books:Tiranë. Mesnatën e krishtlindjes, i kthyer në shtëpi pas anulimit të një udhëtimi me familjen, që do të kishte qenë gjithçka përveçse i këndshëm, Sidriti takohet me Anën magjepse dhe të mistershme. “Në qoftë se i plotëson të gjitha dëshirat, vdes”, i mëson ajo, duke i treguar rrugën dhe hapur derën e një bote të pabesueshme dëshirash. Nën magjinë e tyre Sidriti dhe Ana e gjejnë veten në një aventurë urbane, mes fëmijësh të humbur, aksidentesh të dyshimta e fantazmash të një shoqërie të trembur, kriminele e të korruptuar… në një histori të errët familjare dhe dashurish të penguara, që do të ndryshojnë zemrën e Sidritit përgjithmonë.


Download Vendi diku midis PDF Vendi diku midis PDF
Download Vendi diku midis ERUB Vendi diku midis PDF
Download Vendi diku midis DOC Vendi diku midis PDF
Download Vendi diku midis TXT Vendi diku midis PDFRead information about the author

Ebook Vendi diku midis read Online! Enkelejd Lamaj ( lindur më 20 nëntor 1978 në Lushnje) shkrimtar shqiptar nga Shqipëria.

Pasionin për të lexuar dhe shkruar e ka gjetur qysh në fëmijëri. Por do të vinte viti 2003 kur do të prezantohej për herë të parë me një përmbledhje me tregime horror të titulluar “Fytyra tjetër e natës”. Rrëfimet e tij sfidojnë lexuesin në luftën midis të mirës dhe të keqes, të ndërlikuarës dhe të thjeshtës, të besueshmes dhe të pabesueshmes.

Mbas një periudhe pothuajse katër vjeçare në Itali, ku punoi në sektorin e turizmit, kthehet në Shqipëri dhe fillon studimet e larta për drejtësi, në Tiranë, në Universitetin Jo Publik “Luarasi”, Fakulteti Juridik. Diplomohet në vitin 2008 dhe tani, jeton dhe punon në Tiranë, ku krahas ushtrimit të profesionit të juristit, vazhdon edhe të shkruajë.


KA PUBLIKUAR:

- "Libri i bardhe (Tregime)", Bota Shqiptare, 2011; Amazon Kindle Edition 2012; Smashwords Albanian Edition, 2012;
- “Fytyra tjeter e nates (Tregime)”, Ombra GVG, 2003.

SINGLES:

- "Gruaja e fotografit (Tregim)", Smashwords E-Book Edition 2012;
- “Taxi 5”, Smashwords E-Book Edition 2012;
- “Kercimi i pare (Tregim)”, Smashwords E-Book Edition 2011;
- “Gjimnazistet e semure (Tregim)”, Smashwords E-Book Edition 2011;

TJETËR:

* Tregimi i shkurtër “Ujku" / Revista Letrare “Mehr Licht!” (Nr. 42, Prill 2012)
* Tregimi i shkurtër “Ricordi perdutti" / Antologia di scritori albanesi “Il mare si lasciava attraversare”, Besa Editrice (Italia), Novembre 2011;
* Tregimi i shkurtër “Taxi 5″ / “Tregimet e makthit” – Nr.4 /Janar, 2010Reviews of the Vendi diku midis


OWEN

This book is worth reading!

SAMUEL

A charming book, a lot more!

CHLOE

What do you want to write a phone number for?

AIDEN

The butterflies in my stomach have died ...

SOPHIA

Not when you can say the book is better.
Add a comment
Download EBOOK Vendi diku midis by Enkelejd Lamaj Online free

PDF: vendi-diku-midis.pdf Vendi diku midis PDF
ERUB: vendi-diku-midis.epub Vendi diku midis ERUB
DOC: vendi-diku-midis.doc Vendi diku midis DOC
TXT: vendi-diku-midis.txt Vendi diku midis TXT