Read Wessex Kurdu by Deborah Simmons Free Online


Ebook Wessex Kurdu by Deborah Simmons read! Book Title: Wessex Kurdu
The author of the book: Deborah Simmons
Edition: Harlequin Turkey
Date of issue: June 1st 2012
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 325 KB
City - Country: No data
Loaded: 1980 times
Reader ratings: 6.5

Read full description of the books:DEBORAH SIMMONS – WESSEX KURDU

İri yarı, güçlü ve korkusuz bir şövalye olan Dunstan De Burgh’a hiç istemediği bir görev verilmişti. Hafızasını kaybeden ancak araştırmalar sonucu Lady Marion Warenne olduğu anlaşılan genç kadını, vasisi ve dayısı olan Harold Peasely’e sağ salim teslim etmek zorundaydı.
Ancak, geçmişini unutmuş olsa da Lady Marion, kendisini hatırlamaya zorladıkça dehşete sürükleyen bir önseziyle, evine dönmek istemiyordu. O yüzden de fırsatını buldukça Wessex Baronu olan, Kurt lâkaplı Dunstan’dan kaçmaya çalıştı ama her seferinde yakalandı.
Paylaştıkları zorlu yolculuğun ve karşılaştıkları tehlikelerin ve katliamın birbirine yaklaştırdığı Marion ve Dunstan, farkında bile olmadan ortak bir kadere doğru yol alıyorlardı.
Marion, Wessex Kurdu’na âşık olduğunu fark edince derin bir ümitsizliğe kapıldı. Savaşların katılaştırdığı o korkusuz erkeğin kalbinde ona bir yer olması mümkün müydü?
Doğanın en zeki, korkusuz ve acımasız yaratıklarından biri olan kurdu evcilleştirebilecek miydi?


Download Wessex Kurdu PDF Wessex Kurdu PDF
Download Wessex Kurdu ERUB Wessex Kurdu PDF
Download Wessex Kurdu DOC Wessex Kurdu PDF
Download Wessex Kurdu TXT Wessex Kurdu PDFRead information about the author

Ebook Wessex Kurdu read Online! Deborah Simmons is the author of twenty-five historical romances and novellas, published by Avon, Berkley, and Harlequin.

A native midwesterner, Simmons graduated cum laude from Wittenberg University and was a journalist before turning to fiction. Her first book, Heart's Masquerade, was published by Avon in 1989 and was followed by a number of Harlequin Historicals, including a USA Today Bestselling anthology. Her 2003 release, A Man of Many Talents, was a launch title for Berkley's Sensation imprint.

Two of her books have been finalists in the Romance Writers of America's annual RITA competition for excellence: The Gentleman Thief in 2001 and A Lady of Distinction in 2005.

Simmons has sold two million books in North America, and her work has been translated and published in twenty-four foreign countries, including illustrated editions in Japan. She is a member of RWA, Novelists Inc., and the Author's Guild.

"I like to think of my stories as adventures," Simmons says. Most take place in Regency or Medieval England, such as her popular series on the thirteen century de Burgh family. But no matter what the setting, you'll find interesting characters, romance, humor, and mystery.Reviews of the Wessex Kurdu


JACK

Good book!

DAVID

A hard, shocking, but extremely useful book that makes you think!

BELLA

Put it on the toilet paper! or the fireplace!

BENJAMIN

The best ... And the most interesting, bright, fascinating ...

MEGAN

Why do you need to drive a phone?
Add a comment
Download EBOOK Wessex Kurdu by Deborah Simmons Online free

PDF: wessex-kurdu.pdf Wessex Kurdu PDF
ERUB: wessex-kurdu.epub Wessex Kurdu ERUB
DOC: wessex-kurdu.doc Wessex Kurdu DOC
TXT: wessex-kurdu.txt Wessex Kurdu TXT